Будь в курсі = будь захищеною

Через збройний конфлікт на Сході України ризики розповсюдження ВІЛ збільшуються, що ставить під загрозу систему відповіді на виклики, пов’язані з епідемією ВІЛ/СНІД, яка існувала до конфлікту. Дівчата та жінки з груп підвищеного ризику та/або з ВІЛ+ статусом є більш уразливими до гендерно обумовленого насильства, що в свою чергу перешкоджає доступу до послуг з профілактики та/або лікування ВІЛ та СНІД. Про це свідчать міжнародні дані та збільшення випадків насильства серед жінок на територіях, які знаходяться поряд із зоною АТО.

Для того, щоб допомогти країнам адресувати специфічні виклики в сфері ВІЛ та СНІДу зумовлені гуманітарною кризою, агентствами ООН були напрацьовані спільні міжнародні рекомендації. Згідно з цими рекомендаціями, ВІЛ має бути інтегрований у всі сфери відповіді на гуманітарний конфлікт, в тому числі у секторі захисту прав.

Влітку 2017 року ПРООН провела картування наявних послуг за сферою “Захист прав”, щоб з’ясувати чи дотримуються права дівчат та жінок, уразливих до ВІЛ та/або з ВІЛ+ статусом, які проживають у Луганській та Донецькій області та постраждали від збройного конфлікту на Сході України.

За результатами дослідження був сформований алгоритм реагування на порушення прав жінок та дівчат, які живуть з ВІЛ чи уразливі до ВІЛ у зоні конфлікту. Протягом вересня-листопада 2017 року за цим алгоритмом проводилася робота з консультування та перенаправлення жінок, які потребують допомоги для отримання наявних послуг.

15 листопада в м. Краматорськ за підтримки ПРООН пройшов круглий стіл, в рамках якого було представлено роботу пілотної ініціативи із запровадження Ключової Особи (фокал-поінт), відповідальної за дотримання прав жінок, уразливих до ВІЛ на рівні області та обговорено виявлені пробіли та подальші кроки усіх зацікавлених партнерів. Одним з таких прогалин, виявлених в ході роботи, є брак знань молодих дівчат та жінок щодо ВІЛ та СНІД та способів запобігти інфікуванню ВІЛ у випадку сексуального насильства. Для того щоб, адресувати цю проблему та підтримати зусилля області у боротьбі з ВІЛ та СНІД в умовах гуманітарної кризи, ПРООН започатковує інформаційну кампанію “Будь в курсі=будь захищеною”, презентація якої відбулась під час круглого столу.

 

 

Опубліковано у Новини, Події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук