Перші результати проекту “Food for Life”

У травні поточного року Клуб “Світанок” розпочав діяльність щодо забезпечення продуктами харчування та продовольчими товарами ЛЖВ в зоні АТО в рамках проекту “Food for Life” за підтримки БО «Мережа» у партнерстві з World Food Program Mission in Ukraine.

Мета проекту є підвищення продовольчої безпеки для людей, які проживають в постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей на територія контрольованих Україною; запобігання перериванню АРВ-лікування та лікування туберкульозу серед ЛЖВ внаслідок нестачі/відсутності у них продуктів харчування; сприяння дотриманню режиму прийому АРТ серед пацієнтів з низькою прихильністю до АРВ-лікування та пацієнтів, які нещодавно розпочали лікування.

Протягом травня-червня проектом було охоплено 1537 ВІЛ-позитивних, з них 780 жінок, 711 чоловіків, 46 дітей. Серед клієнтів проекту 60 людей, які є внутрішньо переміщеними особами. За цей період 5 клієнтів померли. Розподіл за містами: Добропілля – 322, Дружківка – 150, Бахмут – 124, Авдіївка – 121, Велика Новосілка – 24, Вугледар – 38, Красногорівка – 80, Краматорськ – 427, Торецьк – 250.   

На початку діяльності були проведені робочі зустрічі з лікарями сайтів, на яких призначається АРВ-лікування для організації консультування клієнтів та переадресації пацієнтів, які знаходяться на диспансерному обліку, в проект для надання їм ваучерів. У партнерстві з лікарями були складені реєстри пацієнтів і організовано їх виклик до лікувальних установ, також були підготовлені списки клієнтів організації, які потребували допомоги. Пацієнти, включені до реєстру отримували консультації на базі кабінетів «Довіри». Соціальні працівники проекту здійснювали оцінку потреб потенційних клієнтів та їх відповідність критеріям включення до проекту.

В партнерстві з лікарями в першу чергу були опитані клієнти, у яких є ризик переривання лікування через відсутність постійного доходу і можливості забезпечити собі повноцінне харчування, а також матері-одиначки, сім’ї, в яких є ВІЛ-позитивні діти або сім’ї, де під опікою є такі діти, ВІЛ/ТБ пацієнти, які потребують посиленого харчування.

Набір клієнтів на сайтах йшов не рівномірно, у віддалених сайтах в малих містах клієнти відмовлялися від отримання ваучерів, боячись розголошення діагнозу.

Завдяки реалізації проекту збільшилася кількість клієнтів, які почали відвідувати сайти видачі АРТ для моніторингу здоров’я, призначення лікування, отримання консультативної допомоги. Зміцнені або встановлені нові партнерські стосунки з медзакладами, на базі яких реалізується проект. З ними підписані угоди про співпрацю, посилена координація діяльності між НУО та СНІД і фтизіатричної службами. В ході консультування були виявлені проблеми з прихильністю до АРТ у клієнтів програми ЗПТ, виявлені випадки переривання АРВ-терапії. Ваучери виявилися хорошою мотивацією для пацієнтів із неактивної диспансерної групи. На один із сайтів прийшла пацієнтка, з якої лікарі не мали контакту з 2007. Завдяки активній переадресації до інших проектів організації, збільшився процент нових клієнтів, які готуються до початку АРВ-лікування.

 Історія Красногорівки.

Коли в червні 2017 телефонний зв’язок та інтернет в місті Красногорівка були практично відсутні, під загрозою опинився набір клієнтів в проект. Ситуацію ускладнював факт відсутності прямого транспортного сполучення з Краматорськом. Керівник проекту Андрій відвідав Красногорівку для доставки проектної документації і допомоги лікарю-інфекціоністу в наборі клієнтів і видачі ваучерів.

Місто знаходилося в стані гуманітарної катастрофи. Багато руйнувань, в деяких районах відсутнє водопостачання, немає газу. Будинки з розбитими дахами і вікнами місцями забиті фанерою, місцями просто без скла і рам, відсутнє освітлення, порожні вулиці. Дорогою до лікарні видно сліди обстрілу, чим ближче до лікарні, тим більше руйнувань. Величезна воронка, глибиною близько двох метрів перед воротами приватного будинку, через дорогу від школи.

В будівлі лікарні практично немає вцілілих вікон, зруйнований четвертий поверх поліклінічного відділення та крило, в якому знаходилося пологове відділення. Зі слів лікарки-інфекціоніста, районна лікарня – це єдиний лікувальний заклад в місті, яке продовжує працювати і надавати допомогу мешканцям.

Прийом потенційних клієнтів проекту, які є пацієнтами з ВІЛ, вівся в поліклініці на третьому поверсі в кабінеті інфекційних захворювань (КІЗ) протягом трьох днів з 8 ранку і до останнього пацієнта. Саме під зруйнованим четвертим поверхом.

Завдяки цієї інтенсивної інтервенції керівника проекту та лікарки 80 ВІЛ-позитивним людям надані ваучери, залучено 15 «загублених» пацієнтів, а після консультування 10 ЛЖВ почали готуватися до прийому АРВ-терапії.

Обстріли міста тривають з певною періодичністю. У місті складнощі із забезпеченням найнеобхіднішим. Часто відсутні вода, світло та газ. Клієнти проекту продовжують жити в зоні військового конфлікту із ризиком для свого життя, не маючи з різних причин можливість виїхати. Мешканці міста майже не мають доходів через брак роботи.

Для багатьох ВІЛ-позитивних клієнтів проекту в м. Красногорівка ваучери єдине джерело доходу та можливість забезпечити себе фундаментальною потребою – їжею.

Опубліковано у Програми | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук