Річний звіт 2017

Благодійна організація “Благодійний Фонд “Клуб “Світанок”

 Річний звіт за 2017 рік

Опис організації

 Благодійна організація “Благодійний Фонд “Клуб “Світанок” є офіційно зареєстрованою українською неприбутковою організацією, з досвідом роботи в Донецькій області на протязі останніх 15 років, яка пройшла процедури перереєстрації, згідно з постановою КМУ №440 від 13.07.2016р. «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» та внесла відповідні зміни до статуту.

Благодійна організація «Клуб «Світанок» визначає свою місію в об’єднанні зусиль представників спільноти ЛЖВ та людей, які вживають наркотики, активістів і професіоналів, для покращення якості життя людей, які живуть з ВІЛ та уразливих до ВІЛ, захисту їх права на життя, здоров’я і самореалізацію, формування толерантного і гуманного суспільства. Починаючи з 2012 року, Клуб «Світанок» сфокусовано працює з маргіналізованими жінками. Організація є співавтором Альтернативного звіту по виконанню Україною Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (VIII Періодична доповідь).

З початку військових дій Клуб “Світанок” надає послуги ВПО, в тому числі ЛЖВ, клієнтам програм ЗПТ, жінкам та дітям. Організація має досвід впровадження грантів з надання психо-соціальних послуг для людей з хронічними захворюваннями, зокрема ЛЖВ, з використанням мультидисциплінарного підходу.

Загальна ситуація в Донецькій області

Тривалий час до середини 2016 року на підконтрольній Уряду України території Донецької області був відсутній обласний СНІД центр і практично була відсутня діагностика (СД4, ВН, ПЦР для дітей народжених ВІЛ позитивними жінками), не працювала обласна координаційна рада з питань протидії ВІЛ/СНІД та туберкульозу, не була прийнята цільова програма з протидії ВІЛ/СНІД та ТБ.

В Донецький області зберігається тенденція росту захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Кількість зареєстрованих ВІЛ позитивних  збільшується, у тому числі в зв’язку з міграцією і взяттям на облік хворих на ВІЛ з числа ВПО. В області переважає статевий шлях передачі ВІЛ, серед чоловіків 55%, та 45% серед жінок. Серед нових випадків ВІЛ інфікування 16% це споживачі наркотиків. Рівень профілактики вертикальної трансмісії в області зріс до 3%. Хвилює зростання кількості випадків ВІЛ інфекції серед вагітних жінок. Цій показник зростає протягом останніх 3 років. Статистичні дані ілюструють низький рівень скринінгових обстежень в області та необхідність організації тестувань статевих партнерів СІН та залучення в проекти з профілактики нових клієнтів з ключових груп.

В області працюють 7 НУО в рамках діяльності яких передбачені послуги для ключових груп. Це тестування на ВІЛ та ІПСШ, консультування лікаря дерматолога. Надаються консультації соціальних працівників з питань профілактики інфекцій які передаються статевим шляхом, профілактика інфікування гепатитом С та інше.

На тлі погіршення економічної ситуації, продовження збройного конфлікту, обмежених можливостей в проходженні на ВІЛ та ТБ (позалегеневі форми ТБ), високому рівні міграції, низької обізнаності, зростає рівень стигми та гендерного насильства, що в першу чергу знижує мотивацію клієнтів стежити за своїм здоров’ям, вчасно звертатися за медичною допомогою. Наркозалежні страждають від множинної стигматизації СІН/ВІЛ/ВПО, СІН/ТБ тощо.

Профілактика ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків.

Назва проекту: Обираємо життя.

Донор: Альянс Громадського Здоров’я, Єдина консолідована програма з ВІЛ-інфекції та туберкульозу на 2015-2017 рр. в Україні при підтримці Глобального фонду боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією

 В м. Краматорську на 3-х вуличних маршрутах і 1 стаціонарному пункті, на стаціонарному пункті та на 11 аутріч-маршрутах в м. Донецьк, 2 аутріч-маршрутах в м. Харцизьку, з другого півріччя замінено на стаціонарний пункт у м. Авдіївка, 4 аутріч-маршрутах в м. Добропілля проводилася безперервна видача стерильного інструментарію, спиртових серветок, презервативів, ІОМ та проводяться консультації на теми: надання інформації про безпечну поведінку, як уникнути передачі ВІЛ; зниження шкоди від вживання наркотиків; профілактика передозувань; профілактика гепатитів та ІПСШ; важливість тестування на ВІЛ; інформація про ТБ; інформування про доступні послуги НДО, партнерських НДО та державних установ; консультування з прав людини, взаємодії з поліцією; оцінка необхідності тестування на ВІЛ і гепатит С, мотивація до тестування.

В 2017 році, у зв’язку з тим, що на непідконтрольній території Донецької області були труднощі із діагностикою для ВІЛ-позитивних людей, кожен місяць здійснювалася доставка дитячих біоматеріалів в Київський центр СНІДу для дослідження методом ПЦР на наявність вірусу ВІЛ. Для 4 клієнтів були знайдені гроші для проведення дослідження на СД-4.

За звітний період клієнти були переадресовані в державні лікувальні установи (протитуберкульозний диспансер, наркологічна лікарня, стаціонарне відділення ДОЦ СНІД та ЛПЗ міст) та недержавні установи для участі в реабілітаційних програмах, проектах з догляду та підтримки. В партнерські християнські реабілітаційні центри направлено 10 клієнтів, які вживають наркотики. Три родини наших клієнтів, які змушені були змінити місце проживання через військові дії, влаштувалися в кризовий центр. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДу, 1 грудня була проведена вулична акція, де жителі Краматорська мали нагоду задавати питання щодо ВІЛ-інфекції/СПИДу профільним спеціалістам, таким як лікар інфекціоніст, дерматолог, а також пройти онлайн тестування через мобільне додаток HIV Test. Для студентів було проведено профілактичні заняття.

28 липня, у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами, працівники організації спільно з партнерами провели в Краматорському парку відпочинок вуличну акцію. Волонтери задавали питання про гепатити перехожим, щоб з’ясувати рівень знань жителів міста, дарували призи тим, хто правильно відповідав, і видавали буклети тим, хто нічого не знав про гепатити. Під час дискотеки ведучі озвучили основні тези про профілактику та лікування гепатитів, їх види, важливість діагностики для молодих людей. Для дітей було проведено майстер-класи з ліплення. Для клієнтів організації були залучені з боку партнерської християнської організації безкоштовні антибіотики «Абіклав» у кількості 1500 шт. Препарати були передані в кабінети Довіри в мм. Краматорськ, Дружківка, Бахмут для надання ВІЛ-позитивним пацієнтам за призначенням лікаря.

Профілактика ВІЛ серед секс працівниць

На вуличному маршруті та стаціонарному пункті м. Краматорська секс працівникам надають презервативи, лубриканти, інформаційні матеріали.

Соціальний працівник проводить оцінку необхідності тестування на ВІЛ та гепатит В, сифіліс, гонорею та хламідіоз, мотивує проходженню тестування. Проведеніся консультації за наступними темами: оцінка здоров’я та потреб, пов’язаних з наданням сексуальних послуг, безпечне поведінка, як уникнути передачі ВІЛ, профілактика гепатитів та ІППП, важливість знання статусу ВИЧ, туберкульоз.

Протягом року 310 жінок отримали профілактичні послуги.

Пройшли тестування швидкими тестами на ВІЛ 419 жінок. Отриманий один позитивний результат, клієнтка доведена і поставлена на Д-нагляд.

Пройшли тестування на сіфіліс 95 жінок, позитивних результатів не виявлено.

Пройшли тестування на хламідіоз 45 жінок, позитивних результатів не виявлено.

виявлено, на гонорею – 35 жінок, позитивних результатів не виявлено.

143 секс працівниці пройшли скринінг на раннє виявлення туберкульозу, позитивних результатів не виявлено.

В рамках проекту соціальна працівниця видала 180 гігієнічних прокладок.

Клієнтки постійно інформуються про доступні послуги організації, партнерських НДО та державних установ.

 

Охоплення споживачів наркотиків (СІН) та секс працівників (СП) у 2017 році:

 

Міста

2017 рік

1 півріччя

2 півріччя

СІН

СП

СІН

СП

СІН

СП

Донецьк

1498

15

800

12

1401

19

Краматорськ

1315

295

784

246

990

227

Харцизьк

103

-

103

-

91

-

Авдіївка

91

-

-

-

-

-

Добропілля

805

-

466

-

682

-

 

Догляд, супровід та підтримка людей, які живуть з ВІЛ

 Назва проекту: Обираємо життя

Донор: Всеукраїнська мережа ЛЖВ, єдина консолідована програма з ВІЛ і туберкульозу на 2015-2017 рр. в Україні, за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Протягом першого півріччя 2017 послугами соціального супроводу лікування ВІЛ-позитивних людей охоплено 2843 ЛЖВ, з них 1723 осіб – клієнти, які проживають на території Донецької області, непідконтрольній Уряду України (мм. Донецьк, Харцизьк, Єнакієве, Шахтарськ), 1120 осіб – отримали послуги на підконтрольній території (мм. Краматорськ, Дружківка, Бахмут, Авдіївка, Красногорівка та смт. Олександрівка), в тому числі – 78 внутрішньо переміщених осіб. З них залучено нових клієнтів, які досі не користувалися сервісами громадських організацій та/або щойно дізналися про свій статус, стали на облік – 1109 осіб.

Протягом другого півріччя 2017 послугами напрямку охоплено 3291 ЛЖВ, з них 1850 осіб – клієнти, які проживають на території Донецької області, непідконтрольній Уряду України (мм. Донецьк, Харцизьк, Єнакієве, Шахтарськ, Амвросіївка), 1441 особа – отримали послуги на підконтрольній території (мм. Краматорськ, Дружківка, Бахмут, Авдіївка, Красногорівка та смт. Олександрівка), в тому числі – 52 внутрішньо переміщені особи.

На кінець року 2565 клієнтів проекту знаходяться на АРТ (89 % клієнтів проекту), з них розпочали лікування протягом 2го півріччя – 144 клієнти, на підконтрольній території – 86 ЛЖВ, на непідконтрольній – 58 осіб. Соціальні працівники займалися підготовкою клієнтів до початку лікування; здійснювали супровід на першому етапі лікування – формування прихильності до АРТ, профілактика та усунення побічних ефектів; консультування близького оточення для підвищення рівня прихильності до АРТ. Інтервенцією «Школа пацієнта» охоплено 101 ЛЖВ, з яких 34 – на непідконтрольній території, 67 – на підконтрольній.

Здійснювався скринінг на ТБ всіх клієнтів проекту. В результаті проведення скринінгу у 18 клієнтів виникла підозра на ТБ, були переадресовані на діагностику, у 23 осіб діагноз ТБ підтверджено, в тому числі з попередньо переадресованих клієнтів, всі направлені до фтизіатрів за місцем проживання для проходження лікування.

Актуальною послугою на обох територіях Донецької області є індивідуальне представництво інтересів клієнтів (в м. Краматорськ в тому числі внутрішньо переміщені особи): на непідконтрольній території на першому місці сприяння доступу до медичних послуг – діагностики ВІЛ,СД, ВН, АРВ-лікування; на підконтрольній території – сприяння в відновлені документів, отримання копій/довідок/витягів для клієнтів, переадресація та встановлення контакту з соціальними органами в містах, куди переміщувалися клієнти.

Протягом року було проведено діагностику клієнтів, що потребували встановлення діагнозу для призначення АРТ та лікування опортуністичних захворювань: МРТ – 23 клієнтів, КТ – 18 клієнтів, УЗД – 21 клієнт.

В 2017 році Мережею було надано додаткове фінансування на ремонтні роботи та закупівлю обладнання Донецького обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, згідно запиту центру про технічну допомогу. В рамках цієї діяльності, нами було придбані медичні меблі: крісло донора, крісло гінекологічне, 3 стола маніпуляційні, шафа медична, пеленальний столик, 3 шафи картотечні, шафа файлова. Окрім того придбана побутова та комп’ютерна техніка – 5 кондиціонерів, пральна машинка, 2 комп’ютери та 2 багатофункціональні пристрої. Покращення матеріально-технічної бази СНІД-центру дозволить поліпшити якість надання медичних послуг ВІЛ-позитивним пацієнтам, рівень ведення пацієнтів (в тому числі зберігання медичних препаратів, електронний документообіг медичного закладу).

 Послугами соціального супроводу амбулаторного лікування хворих на чутливий туберкульоз (з ВІЛ інфекцією та без неї) охоплено 63 клієнта, хворих на туберкульоз 1-3 категорії, на підконтрольній території Донецької області: мм. Краматорськ, Дружківка, Добропілля, Волноваський та Бахмутський райони. З них кількість клієнтів з ВІЛ-позитивним статусом – 16 осіб. На кінець року завершила призначений курс лікування ТБ 41 особа. Пройшли відповідну діагностику для підтвердження результатів лікування ТБ – 40 осіб.

27 клієнтів мають результат лікування ТБ на кінець року: лікування завершено – 18 осіб; вилікуваних – 8 осіб; переведений – 1 особа. Клієнтці О. у зв’язку з наявністю алергічної реакції прийом протитуберкульозних препаратів тимчасово був скасований. Вона була переведена для подальшого лікування в умовах стаціонарного відділення КЛПУ «МПТД м. Краматорська».

Протягом першого півріччя 2017 в м. Донецьк двічі отримували матеріальну допомогу від Чеської організації «Людина в біді» для жінок, що постраждали від збройного конфлікту та проживають на непідконтрольній території Донецької області – 100 наборів засобів гігієни, 100 наборів побутової хімії, 100 гінекологічних наборів та 10 наборів для родів.

Завдяки діяльності співробітників проекту в м. Донецьк з пошуку додаткових ресурсів, 7 клієнтів отримали змогу пройти безоплатно імунологічне дослідження (на кількість клітин СД4), що допомогло лікарям-інфекціоністам оцінити стан здоров’я та призначити АРВ лікування.

Окремі успіхи у супроводі клієнтів:

1. Завдяки інтервенції «Школа пацієнтів» було виявлено не розслідуваний випадок ВІЛ- інфекції. В проекті організації в м. Донецьк є клієнтка, в ході роботи з якою соціальний працівник з’ясував, що чоловік клієнтки не обслідуваний на ВІЛ, знаходиться в тяжкому фізичному стані і протягом року не виходить з квартири. Соціальний працівник здійснив візит на дому, зробив забір крові та транспортування біоматеріалу до лабораторії СНІД-центру. Аналіз крові методом ІФА підтвердив наявність вірусу в крові, чоловік погодився стати клієнтом проекту, в подальшому соціальним працівником було здійснено транспортування клієнта до медичних закладів для консультації лікаря-інфекціоніста, фтизіатра та здійснення діагностики клітин СД4, загальний аналіз крові, рентген. На початок 2018 клієнт готується до початку АРТ та отримує соціальний супровід соціального працівника щодо формування прихильності.

2. До напрямку був переадресований клієнт програми зниження шкоди, який є активним споживачем ін’єкційних наркотиків, знав про свій ВІЛ-позитивний статус протягом 6 років, але на стояв на обліку в медичному закладі, ВІЛ не сприймав. Соціальний працівник напрямку провів консультацію за принципом «рівний-рівному», запропонував здійснити соціальний супровід до СНІД-центру, на що клієнт погодився. ВІЛ-статус було підтверджено, чоловіка поставлено на диспансерний облік та проведено огляд лікаря та консультування, діагностика клітин СД4. За станом здоров’я клієнту було призначено АРТ. Соціальний працівник організації займався формування прихильності до АРТ, здійснював підтримку у перші тижні прийому препаратів. На сьогодні клієнт продовжує лікування, кількість клітин СД4 підвищено.

3. З Національної гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу до організації було переадресовано мати ВІЛ-позитивного чоловіка, який проживав в смт. Олександрівка. Соціальним працівником здійснено виїзд за місцем проживання чоловіка для отримання допомоги. Клієнт переїхав з м. Донецька, але довідки ВПО не було оформлено, окрім ВІЛ-інфекції чоловік має ряд хронічних та опортуністичних захворювань, знаходився в тяжкому фізичному стані та потребував консультації вузького спеціаліста. Соціальний працівник знайшов торакального хірурга в м. Краматорськ, та домовився з ним про огляд клієнта за місцем перебування. Хірург здійснив огляд та надав первинну спеціалізовану допомогу на дому клієнта (встановлення дренажів). Після стабілізації стану здоров’я була проведено робота щодо пошуку ресурсів для переїзду клієнта з родиною до м. Краматорськ. Клієнт переїхав з замалою кількістю АРТ препаратів, задля уникнення переривання лікування, були екстрено знайдені препарати на перший час. Після цього в м. Краматорськ здійснено індивідуальне представництво – доступ до соціальних послуг (оформлено довідку ВПО), доступ до медичних послуг (огляд та консультації лікаря-фтизіатра, постановка на облік в Краматорський міський центр СНІДУ, постановка на облік до поліклініки).

4. До напрямку було переадресовано клієнта зменшення шкоди. Клієнт погано себе почував, активно вживає наркотики, стає на обліку за місцем проживання в м. Добропілля з 2008 року, але лікаря відвідував давно, про АРТ немає інформації. Соціальним працівником напрямку було здійснено направлення та супровід до лікаря-фтизіатру для проходження діагностики ТБ, було виявлено ТБ та госпіталізовано до протитуберкульозного диспансеру. За місцем лікування призначена АРТ, але пацієнт відмовлявся приймати препарати. Соціальний працівник проводив інформаційне консультування щодо життя з ВІЛ, лікування, роботу з формування прихильності до АРТ. На сьогодні клієнт приймає АРТ, має середній рівень прихильності.

5. До організації звернулася фахівчиня з гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу щодо клієнта, який є внутрішньо переміщеною особою та перебуває у смт. Олександрівка. Клієнт знаходився в тяжкому фізичному стані, лікарі діагностували декілька захворювань, в тому числі опортуністичних. Соціальним працівником в м. Краматорськ було знайдено торакального хірурга, який виїхав за місцем перебування клієнта та провів консультування, призначив лікування. Пізніше клієнт переїхав до м. Краматорськ і соціальний працівник організації надав допомогу в отриманні довідки ВПО, постановки на облік в СНІД-службу, сприяв проходженню діагностики ТБ та швидкому отриманню АРТ препаратів задля уникнення переривання лікування.

Підвищення продуктової безпеки ВІЛ-позитивних людей, які проживають на територіях, близьких до зони проведення АТО

Назва проекту: «Food for Life»

Донор: Всеукраїнська мережа ЛЖВ у партнерстві World Food Program Mission in Ukraine

 З травня 2017 р. організація розпочала реалізацію проекту «Food for Life», спрямованого на підвищення продуктової безпеки ВІЛ-позитивних людей, які проживають на територіях, близьких до зони проведення АТО. Діяльність в рамках проекту допомогла розширити співпрацю з медичними закладами на підконтрольній території Донецької області, було встановлено партнерські стосунки з лікарями-інфекціоністами сайтів АРТ в мм. Авдіївка та Красногорівка, де не працюють проекти Мережі ЛЖВ, але є гостра потреба у супроводі та підтримці ВІЛ-позитивних людей. Тісна співпраця допомогла забезпечити доступ біля 200 ЛЖВ до проекту «Обираємо життя», отримати консультації та послуги проекту.

На початку діяльності керівником проекту були проведені робочі зустрічі з лікарями сайтів на яких призначається АРВ-лікування для організації консультування клієнтів та переадресації пацієнтів, які знаходяться на диспансерному обліку в проект для надання їм ваучерів. У партнерстві з лікарями були складені реєстри пацієнтів і організовано їх виклик до лікувальних установ, також були підготовлені списки клієнтів організації, які потребували допомоги. Особи, включені до реєстру отримували консультації на базі кабінетів «Довіри».

Протягом травня-червня 2017 року проектом було охоплено 1537 ВІЛ-позитивних людей, з них 780 жінок, 711 чоловіків, 46 дітей. Серед клієнтів проекту 60 внутрішньо переміщених осіб. Протягом жовтня-грудня 2017 послугами проекту в 9 містах Донецької області було охоплено 1649 ВІЛ-позитивних клієнтів, з них 843 жінки, 759 чоловіків та 47 дітей. В проекті 51 клієнт є внутрішньо переміщеними особами. 99 осіб взято додаткового до проекту у грудні 2017.

 Розподіл за містами:

Місто надання послуг

травень-червень 2017

жовтень-грудень 2017

Кількість охоплених клієнтів

Кількість померлих клієнтів

Кількість охоплених клієнтів

Кількість померлих клієнті

м. Добропілля

322

3

336

5

м. Дружківка

150

 

154

 

м. Бахмут

124

1

182

1

м. Авдіївка

121

 

115

 

Велика Новосілка

24

 

24

 

м. Вугледар

38

 

39

 

м. Красногорівка

80

 

81

1

м. Краматорськ

427

1

387

1

м. Торецьк

250

 

246

2

 Досягнення проекту.

• Завдяки реалізації проекту збільшилася кількість клієнтів, які почали відвідувати сайти видачі АРТ для моніторингу здоров’я, призначення лікування, отримання консультативної допомоги.

• Налагоджені партнерські відносини з ЛПЗ, на базі яких реалізується проект; з ними підписані угоди про співпрацю, посилена координація діяльності між НУО та СНІД і фтизіатричної службами.

• В ході консультування були виявлені проблеми з прихильністю у клієнтів програми ЗПТ. З клієнтами встановлені відносини, завдяки якім були виявлені випадки переривання АРВ терапії.

• Ваучери виявилися хорошою мотивацією для пацієнтів із неактивної диспансерної групи. На один із сайтів прийшла пацієнтка, з якої лікарі не мали контакту з 2007 року.

• Завдяки активній переадресації в проекти організації, збільшився процент нових клієнтів які готуються до початку АРВ лікування.

• 20 ВІЛ-позитивних людей розпочали АРВ лікування, 7 пацієнтів готуються розпочати лікування. Загалом 1420 клієнтів проекту приймають АРТ (86% від загального охоплення), з них 140 ЛЖВ мають високий рівень прихильності до АРТ, у 1116 – середній. Результат діагностики на рівень вірусного навантаження нижчий за 40 клітин мають біля 30% клієнтів на АРТ.

 Окремі успіхи у супроводі клієнтів:

1. Красногорівка. Коли в червні 2017 телефонний зв’язок та інтернет в місті Красногорівка були практично відсутні, під загрозою опинився набір клієнтів в проект. Ситуацію ускладнював факт відсутності прямого транспортного сполучення з Краматорськом. Керівник проекту відвідав Красногорівку для доставки проектної документації і допомоги лікарю-інфекціоністу в наборі клієнтів і видачі ваучерів. Місто знаходилося в стані гуманітарної катастрофи. Багато руйнувань, в деяких районах відсутнє водопостачання, немає газу. Будинки з розбитими дахами і вікнами місцями забиті фанерою, місцями просто без скла і рам, відсутнє освітлення, порожні вулиці. Дорогою до лікарні видно сліди обстрілу, чим ближче до лікарні, тим більше руйнувань. Величезна воронка, глибиною близько двох метрів перед воротами приватного будинку, через дорогу від школи. В будівлі лікарні практично немає вцілілих вікон, зруйнований четвертий поверх поліклінічного відділення та крило, в якому знаходилося пологове відділення. Зі слів лікарки-інфекціоніста, районна лікарня – це єдиний лікувальний заклад в місті, яке продовжує працювати і надавати допомогу мешканцям.

Прийом потенційних клієнтів проекту, які є пацієнтами з ВІЛ, вівся в поліклініці на третьому поверсі в кабінеті інфекційних захворювань (КІЗ) протягом трьох днів з 8 ранку і до останнього пацієнта. Саме під зруйнованим четвертим поверхом. Завдяки цієї інтенсивної інтервенції керівника проекту та лікарки 80 ВІЛ-позитивним людям надані ваучери, залучено 15 «загублених» пацієнтів, а після консультування 10 ЛЖВ почали готуватися до прийому АРВ-терапії. Обстріли міста тривають з певною періодичністю. У місті складнощі із забезпеченням найнеобхіднішим. Часто відсутні вода, світло та газ. Клієнти проекту продовжують жити в зоні військового конфлікту із ризиком для свого життя, не маючи з різних причин можливість виїхати. Мешканці міста майже не мають доходів через брак роботи. Для багатьох ВІЛ-позитивних клієнтів проекту в м. Красногорівка ваучери єдине джерело доходу та можливість забезпечити себе фундаментальною потребою – їжею.

2. Авдіївка. На початку червня співробітниця проекту, яка видає ваучери на сайті в місті Авдіївка, повідомила, що ВІЛ позитивна сім’я потрапила під обстріл. Батьки загинули, залишилася їх ВІЛ позитивна маленька дочка. На жаль, з найближчих родичів залишилася тільки тітка, яка не знала про статус дівчинки. Після того, як дитина повідомила тітці про статус і розповіла, які препарати вона приймає, родичка відмовилася її брати. У дитини була запланована госпіталізація в київську лікарню “ОХМАТДИТ”. Співробітниками проекту було прийнято рішення максимально підтримати дитину. Фахівці КІЗ кабінету в м. Авдіївка провели консультативну роботу з родичкою дитини для щодо прийняття статусу дівчинки та допомогли їй максимально швидко оформити документи. Між Авдіївкою і Києвом немає прямого залізничного сполучення, тому співробітники організації знайшли для дитини і опікуна, гроші на поїздку до Костянтинівки і купили квитки до Києва, де дівчинку вже чекали на госпіталізацію. Співробітники ЦО Мережа ЛЖВ забезпечили супровід дитини в Києві.

3. Краматорськ. До організації звернулася ВІЛ позитивна сім’я з двома дітьми. На момент звернення жінка проходила лікування в онкологічному відділенні Краматорської міської лікарні. Жінці було потрібно коштовне лікування. Курс лікування тільки частково проводився за бюджетні гроші. У зв’язку з цим велика частина бюджету сім’ї йшла на лікування, на повноцінне харчування дітей грошей не вистачало. Було прийнято рішення видати ваучери на обох батьків. Це підвищило їх продовольчу безпеку і дало можливість успішно закінчити курс лікування. Зараз мама вдома і продовжує отримувати консультації та супровід соціального працівника.

Загальний річний бюджет у 2017 році склав 5 566 002,00 гривень

 Контактна інформація:

Адреса: 84333, м. Краматорськ, вул. Магнітогорська 9, офіс 6А

Телефон/факс: +38 (06264) 6 51 64

Сторінка Фейсбук https://www.facebook.com/ClubSvitanok/

Електронна адреа: svitanok_m@ukr.net

Веб-сайт: www.club-svitanok.org.ua

 

Контактні особи:

Світлана Мороз, голова правління

Наталія Безелева, виконавча директорка

Марина Лисенко, головний бухгалтер

Напишіть відгук