Щасливі разом (Діти плюс)

Проект “Діти плюс” впроваджувався ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» у партнерстві з Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД», CHIД-фондом Елтона Джона та Румунською БО «Romanian Angel Appeal» (RAA) за фінансової підтримки СНІД-фонду Елтона Джона, Британського Фонду “Big Lottery” та Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» протягом 2008-2013 рр. БО “Клуб “Світанок” – виконавчий партнер проекту 2011-2013 рр.

Резюме проекту
Метою проекту є забезпечення тривалої підтримки ВІЛ-позитивним дітям-сиротам та дітям, враженим епідемією ВІЛ/СНІД, задля покращення якості їх життя та дотримання законних прав.

Проект інтегровано у систему надання послуг ВІЛ(+) дітям та їх сім’ям на базі існуючих денних центрів/дитячих кімнат у 10 регіонах України. Допомога надається шляхом підтримки перебування дітей у біологічних родинах; сприяння влаштуванню ВІЛ-позитивних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання. У школах та дитячих садках проект націлений на роботу з персоналом у напрямку формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей задля забезпечення повноцінного навчального процесу. В рамках проекту також надається психологічна допомога ВІЛ(+) дітям та їх сім’ям на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу.

Основні напрями діяльності проекту
Напрям 1. Попередження інституалізації дітей, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу, шляхом забезпечення комплексної підтримки їм та їхнім сім’ям.
Напрям 2. Сприяння влаштуванню ВІЛ-позитивних дітей, котрі перебувають в інтернатних закладах, у сімейні форми виховання через пошук та підготовку потенційних усиновителів, опікунів/піклувальників, прийомних батьків.
Напрям 3. Підвищення обізнаності з питань ВІЛ/СНІД працівників шкіл та дитячих садків з метою формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі дошкільного та шкільного виховання.
Напрям 4. Надання психоемоційної підтримки дітям віком від 6 до 16 років та їх сім’ям на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу.

Проект “Щасливі разом” працював за Напрямом 4. 

Протягом останнього звітного періоду грудень 2012 – лютий 2013 послуги донецького проекту отримали 36 дітей ВІЛ-позитивних дітей, які виховуються в сім’ях та 21 ВІЛ-позитивна дитина, що виховуються в інтернатних закладах. В роботу проекту працівниками залучено 15 родин, де виховуються ВІЛ+ діти та 1 ВІЛ-позитивна дитна-сирота, що виховується у інтернаті.

Продовжується робота з дітьми-сиротами та співробітниками інтернатних закладів: медичними працівниками Сніжнянської (9 дітей), Донецької (5 дітей) та психологом Миколаївської (7 дітей) шкіл-інтернатів. 57 дітей та 37 батьків/опікунів отримали 351 консультацію соціального працівника та 311 консультацій психолога. Робота соціального працівника, психолога та лікаря була направлена на встановлення доброзичних відносин, навчання дитини поважати себе та оточуючих, висловлювати свою думку, підготовку батьків/опікунів до розмови з дітьми,  спостереження своїх емоцій, підтримку дитини та родини після розкриття ВІЛ статусу: формування у дитини знань та навичок щодо свого ВІЛ-позитивного статусу, впевненість, що дитина правильно розуміє значення ВІЛ-інфекції, відповіді на питання, сприяння усвідомленню отриманої інформації, розвитку навичок самоконтролю, формування життєвої перспективи та планів на майбутнє, формування здорового способу життя, залучення дитини до спілкування з іншими ВІЛ-інфікованими дітьми.

19 дітям було розкрито статус, з них  4 ВІЛ-позитивних дівчат, що виховуються в сім’ях (13, 12, 8 та 6 років), 1 дівчина-сирота (11 років), 13 ВІЛ-позитивних хлопців (14, 12, 10, 2 дитини по 9 років, 6 дітей по 8 років, 7 та 6 років) та 1 хлопець (9 років) з інтернатного закладу. Після розкриття статусу всі діти та сім’ї отримують підтримку. Було організовано та проведено 14 засідань дитячого клубу у якому взяли участь 57 дітей, залучених до проекту, з них 54 дитини, які знають про свій статус, та 3 дитини, які готуються до розкриття статусу. Засідання проводилися кожен місяць, (окремо проводилися засідання з дітьми інтернатних закладів у кожній зі шкіл-інтернаті під час візитів психолога та соціального працівника). Проведено 5 групи самодопомоги для 16 батьків/опікунів. Проведено 2 інформаційних заняття за темами «Виховання та вікові особливості дітей», «Розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині», у якому взяли участь 12 батьків/опікунів. 

Напишіть відгук